Gwarancja
najniższych cen
Nowe oryginalne części
z gwarancją
BOGATA oferta
części w Polsce
FACHOWE DORADZTWO
PRZY ZAKUPIE
Promocja tygodnia
Torebki na psie odchody 100 sztuk - konfekcjonowane
Torebki na psie odchody 100 sztuk - konfekcjonowane
27,90 zł 23,90 zł
szt.
FROSCH Aloesowy płyn do mycia naczyń 500 ml
FROSCH Aloesowy płyn do mycia naczyń 500 ml
11,50 zł 8,45 zł
szt.
BIOLATRIN - bakterie do szamba i oczyszczalni 395 g
BIOLATRIN - bakterie do szamba i oczyszczalni 395 g
29,90 zł 23,90 zł
szt.
Oczyszczalnie drenażowa WATER Marseplast 2000 litrów
Oczyszczalnie drenażowa WATER Marseplast 2000 litrów
2 439,00 zł 2 339,00 zł
szt.
Zestaw naprawczy do dmuchawy HIBLOW seria HP 60/80
Zestaw naprawczy do dmuchawy HIBLOW seria HP 60/80
179,00 zł 175,00 zł
szt.
Enzymatyczne tabletki do zmywarki 1 szt.
Enzymatyczne tabletki do zmywarki 1 szt.
1,50 zł 0,85 zł
szt.
Czas i koszty dostawy

Zamówienia złożone do godziny 13.00 wysyłamy tego samego dnia (o ile towar jest dostępny z magazynu).

98 % przesyłek kurierskich dociera do naszych klientów już następnego dnia.

Czas i koszt dostawy zależy od rodzaju przesyłki (więcej informacji w stopce strony).

Sposoby płatności

Dostępne sposoby płatności:

- przelew tradycyjny

- płatność gotówką przy odbiorze (kurier lub odbiór w siedzibie firmy)

- przelew online (Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl)

Dla Państwa wygody towar wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej, firmy kurierskiej DPD oraz InPost. W ofercie posiadamy także listy polecone Ecommerce oraz Paczkomaty.

 Nowość !!

W celu usprawnienia odbiorów przesyłek firma InPost od tego roku wprowadziła możliwość płatności kartą dla przesyłek pobraniowych. Nie musicie Państwo mieć przygotowanej, odliczonej gotówki, ponad 2,5 tysiąca kurierów InPost zostało wyposażonych w mobilne terminale płatnicze.

Zobacz katalogi do pobrania,
certyfikaty i pozostałe PDF.

POBIERZ PLIKI

ZADZWOŃ DO NAS:


+48 602 755 091

+48 695 764 384


NAPISZ DO NAS:

biuro@eko-kraina.pl

ZADAJ PYTANIE

Oczyszczalnia z obrotowym złożem biologicznym BioDisc BD 19-25 osób (cena do indywidualnej wyceny)

Dostępność: duża ilość
Cena: 999 999,00 zł 999999.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Oczyszczalnie BIODISC z typoszeregu od BC aż do BL wykorzystują sprawdzoną technologię obrotowych złóż biologicznych. Rozwiązanie kierowane jest na obiekty typu bloki mieszkalne, hotele, pensjonaty, skupiska domostw, małe wsie, a więc wszedzie tam, gdzie ściek powinien być lokalnie oczyszczalny. Urządzenia dostarczane są na miejsce instalacji jako jednostki gotowe do montażu. Proces oczyszczania rozpoczyna się samoczynnie i nie wymaga dodawania dodatkowych kultur bakterii, ani środków chemicznych.

 

Mając oczyszczalnie w tej technologii mają Państwo gwarancję, że niezależnie od tego czy do oczyszczalni w słabszym okresie będzie dopływało 20% jej maksymalnego obciążenia, czy w lepszym 100%, to ściek na wylocie będzie w pełni oczyszczony.

W przypadku technologii tradycyjnych, czyli oczyszczalni przepływowych opartych o osad czynny czy też złoża zanurzone i napowietrzanie poprzez sprężarki, minimalne dopływy do oczyszczalni muszą zawsze się kształtować się na poziomie 50-80% dopływu maksymalnego aby w pełni dociążyć mikroorganizmy w oczyszczalni (w zależności od producenta i technologii),co nie jest możliwe przy obiektach typu restauracja, hotel, bez zastosowania dodatkowych zbiorników buforowych, z pompami dozującymi. Stosowanie z kolei wszelkiego rodzaju buforów i pomp dozujących niesie za sobą ryzyko, częstego serwisu z powodu awarii pompy.

Oczyszczalnia Biodisc ma możliwość retencjonowania w sobie nagłych dużych zrzutów ścieków. Jest to koronny argument w obiektach, gdzie nierównomierność dopływu do oczyszczalni jest częsta.

 

Przykład:

Organizują Państwo imprezę na większą ilość osób, lub przy porannych godzinach szczytu, w stosunkowo krótkim czasie trzeba się liczyć z większym zrzutem ścieków do oczyszczalni. Oczyszczalnia Biodisc przyjmie ten zrzut i jego nadmiar zretencjonuje w sobie, tak aby w sposób równomierny w późniejszym czasie go oczyścić i odprowadzić do odbiornika w pełni doczyszczony ściek.

W oczyszczalni przepływowej natomiast, ściek przepływa grawitacyjnie i tyle ścieku co do niej wpłynie, tyle samo musi wypłynąć w tym samym czasie, wobec czego przy nagłych większych zrzutach ściek będzie niedoczyszczany (bez dodatkowego bufora).Poniżej link do filmu z opisem działania systemu regulacji przepływu w oczyszczalniach Biodisc: http://www.youtube.com/watch?v=FuYDvWShOwA

 

W związku z tym, że do oczyszczalni Biodisc nie wtłaczamy mas powietrza przez sprężarki to i nie musimy się martwić o jego odprowadzenie w taki sposób, aby oczyszczalnia nie była mocno uciążliwa zapachowo. Oczyszczalnie Biodisc, w odróżnieniu od tradycyjnych sprężarkowych są bezgłośne, oraz bezzapachowe.

Poniżej zdjęcia dwóch obiektów referencyjnych, gdzie inwestor zdecydował się na instalację oczyszczalni Biodisc w odległości kilku metrów od balkonu, oraz od pkt gastronomicznego.

 

Dodatkowo oczyszczalnie Biodisc charakteryzują się wyjątkową prostotą działania i ewentualnego serwisu. Po podniesieniu klapy jest dostęp do wszystkich elementów pracujących w oczyszczalni, których ilość i tak jest zminimalizowana (zwykły silnik elektryczny o małej mocy). Nie mamy tu sprężarek, dyfuzorów, elektrozaworów itp. Całość jest „zapakowana” w jeden zbiornik, co powoduje stabilność działania układu i tańszy, mniej problematyczny montaż.

 

Oczyszczalnia BIODISC to:

  • wysoka wydajność
  • mały wpływ na otoczenie dzięki zastosowaniu wolnoobrotowego silnika
  • stabilność procesu dzięki zastosowaniu systemu regulacji poprzez kubeczki
  • mała zabudowa powierzchni, estetyczna pokrywa i łatwy dostęp do elementów mechanicznych
  • prostota - oczyszczanie zachodzi dzięki ruchowi obrotowemu tarcz pracujących w trybie ciągłym, nie emitując przy tym hałasu.

 

Zasada działania oczyszczalni BIODISC BD:

Biodisc BC zawiera cztery unikalne, odseparowane sttrefy oczyszczania w jednym zbiorniku.

1. Osadnik wstępny

Ścieki są doprowadzane do komory głównej. Ciężkie cząstki stałe, również niebiodegradowalne, osadzają się i łączą, tworząc osad, który powinien być okresowo usuwany. Ściek pozbawiony większości frakcji osadowej dostaje się do strefy tarczowej położej wyżej.

2 . Pierwsza strefa dysków

Na wolno obracających się tarczach z tworzywa rozwija się błona biologiczna, biopowłoka składająca się z naturalnie występujących w ściekach bakterii tlenowych przywierających do tarcz. Dzięki bakteriom powstaje wysokowydajna strefa wstępnego oczyszczania.

3. System kubeczkowy

Przepływ jest regulowany poprzez system kubeczków umieszczonych na wale, które przekazują stałą ilość ścieku do drugiej strefy dysków. System tworzy bufor w sytuacji małego dopływu ścieku, zapełniający się przy chwilowych zwiększonych dopływach.

4. Druga strefa dysków

Ścieki doprowadzane w stałej ilości są poddawane działaniu drugiej, odseparowanej grupy dysków, na powierzchni których narastają kolejne warstwy bakterii. Chronione przed dużą zmiennością przepływu i szkodliwymi zanieczyszczeniami bakterie wykorzystują składniki ścieku jako źródło pożywienia. Ruch obrotowy pozwala na usuwanie z dysków obumarłych bakterii lub ich nadmiaru, tworząc tym samym przestrzeń do rozwoju nowych.

5. Osadnik wtórny

Prawie całkowicie oczyszczone ścieki trafiają ze sterfy tarcz do osadnika wtórnego. Obumierająca błona biologiczna, opadająca z tarcz osadza się w osadniku wtórnym. Wysokiej jakości oczyszczone ścieki są odprowadzane do odbiornika

 

 

Dobór rozmiaru oczyszczalni (parametry)

Poniższa tabela zawiera informacje pozwalające wybrać odopwiednią oczyszczalnię, jednak duża liczba zmiennych, którą należy wziąć pod uwagę, sprawia, że konieczne jest przeprowadzenie dokładnej oceny. Firma Bioires zapewnia dobór i instalację optymalnie dostosowanego do indywidualnych potrzeb modelu oczyszczalni, dlatego też warto przed zakupem konkretnej oczyszczalni skontaktować się z nami.

 

* Opcjonalnie istnieje możliwość zamówienia oczyszczalni z większą

głębokością dopływu

 

Powyższy rysunek jest schematyczny i nie należy go używać podczas instalacji. Rzeczywiste umiejscowienie rur zostało przedstawione na rysunkach szczegółowych.

Obciążenia zawarte w powyższej tabeli są reprezentatywne dla typowych instalacji dla budynków mieszkalnych. Dobór rozmiaru oczyszczalni wymaga doświadczenia i specjalistycznej wiedzy, dlatego przed zakupem warto się z nami skontaktować w celu wyboru optymalnej dla Państwa istalacji.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl