Zbiornik na ścieki 10m3

Zbiornik na ścieki 10m3

Zbiornik szczelny z tworzywa na ścieki lub wodę - 10 lat gwarancji

Więcej szczegółów


6 690,00 zł brutto

Zbiornik szczelny na ścieki (szambo) lub wodę o pojemności 10 m3 wykonany jest z żywic poliestrowych zwanych laminatem, wzmacnianym włóknem szklanym. Laminat jest tworzywem bardzo trwałym i odpornym na korozję chemiczną. Zbiorniki charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz co niezwykle ważne są bardzo lekkie, co ułatwia ich montaż, transport a jeśli zajdzie taka potrzeba demontaż. Mogą być posadowione w miejscach gdzie dostęp dżwigu czy koparki jest niemożliwy ze względu np. na gęstą zabudowę, grząski teren itp. Transport jest prosty i bezpieczny. Po zdemontowaniu zbiornik można wykorzystać ponownie np. jako zbiornik na wodę deszczową lub osadnik przydomowej oczyszczalni ścieków. Zbiornik z laminatu na ścieki o pojemności 10 m3 ma wymiary: 677 cm długości, 160 cm średnicy, średnica włazu 50 cm.

 

Zbiornik mogą być montowane na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych oraz w miejscach przejazdu dla samochodów do 3,5 tony - przy zachowaniu wskazań producenta (dołączona isntrukcja montażu). Zbiorniki objęte są 10 letnią gwarancją co świadczy o jakości produktu, jego trwałośći. Zazwyczaj gwarancja na zbiorniki z tworzyw sztucznych to 2 lata.

 

Niezwykle ważny jest właściwy dobór objętości zbiornika. Średnie zużycie wody w/g polskich norm to 150 litrów na osobę. Przy czterosobowej rodzinie zakładając wywóz nieczystości co 2 tygodnie potrzebny jest zbiornik o pojemności 8 m3.  Przy doborze zbiornika należy kierować się także tym, jakim wozem asenizacyjnym dysponuje lokalne przedsiębiorstwo zajmujące się wywozem nieczystości płynnych. W ten sposób można zmniejszyć częstotliwość wywozu ścieków oraz zmniejszyć koszty eksploatacji szamba.

 

Zbiorniki posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH (HK/ W / 0714 / 01/ 2010).

Wyrób zgłoszony w urzędzie patentowym.